Система торгів арештованим майном

Метою процедури продажу арештованого майна є продаж товарів боржника з аукціону. До такого заходу призводить неможливість людини відразу оплатити свій обов’язок грошима. Багатьох цікавить питання, яке майно потрапляє в розряд заарештованого. Це можуть бути будь-які рухомі товари, від автомобіля до меблів або електроніки. Ці товари вилучаються з загальноприйнятому порядку.

Інформацію з переліком майна, яке вилучається у боржників і пропонується до продажу, ви можете знайти за посиланням https://megasale.com.ua/areshtovane-majno-kupyty-na-majdanchyku-prozoro-prodazhi/, а також в системі Прозорро.

Процедура арешту майна

Перш ніж різні товари будуть вилучені, судовим виконавцем проводиться їх опис.

  • Під час свого візиту судовий пристав проводить інвентаризацію вилученого майна. Воно може залишитися у боржника, але під загрозою кримінального покарання боржник не може: продавати його;
  • Переміщати (за винятком поважної причини, і в цьому випадку він повинен проінформувати відповідальних осіб про місце, де буде розміщено конфісковане майно).

У деяких випадках може відбуватися доставка одного або декількох предметів призначеного ним одержувачеві навіть до початку операцій з вилучення.

Представник виконавчої служби також може конфіскувати майно боржника, яке буде у іншої особи, зокрема, якщо воно надано третьою особою (родичами, друзями і так далі).

Перед процедурою опису боржникові повторюють вимога кредитора здійснити оплату боргу. І якщо боржник не платить, судовий виконавець просить його вказати, чи було якесь його майно вже об’єктом попереднього арешту. Потім судовий виконавець приступає до інвентаризації майна, яке може бути заарештовано. Саме вилучення полягає не тільки у вилученні предметів, але і в їх описі в протоколі. Однак досить часто боржник володіє тільки тим майном, яке не може бути заарештовано, або якщо ніяке майно не має ринкової вартості.

В основному такі продажі проводяться на публічному аукціоні.

Цей відкритий аукціон доступний для всіх бажаючих незалежно від регіону розташування і спрямований на отримання кращої ціни. Аукціон триває до моменту отримання пропозиції з найвищою ціною. І коли ціна проданих товарів покриває суму, на яку проводиться арешт, а також супутні витрати, продаж припиняється і новий власник може завершити офіційну угоду з придбання.