Аукціон з продажу землі

Великим позитивним мотивом відкриття торгівлі землею і впровадження аукціонів в Україні є продаж аграрних угідь без заборон. У кожній демократичній країні людям надаються права на вільне розпорядження майном.

З перших чисел липня 2021 року незалежно від місця свого проживання будь-яка людина, який є резидентом України, зможе обзавестися ділянкою до 100 гектарів площею. Не передбачається поки ще продаж земельних активів, які числяться у власності держави і муніципальних утворень, але купити землю стане можливим від приватних осіб. 

Старт аукціонів вже почався. І, як і в минулому році, в Україні злободенною темою є розгортання земельного ринку. Компетентні фахівці сектора агро- і сільського господарства поки не сформували на цей рахунок єдиної думки. Ситуація повністю з’ясується вже в липні, коли перші посівні угіддя куплять фізичні особи. При утворенні чесного ринку уряд має керуватися і з ідеями власників паїв землі, з тієї причини, що вони є власниками великої маси українських аграрних угідь.

На ринку землі України з давніх-давен існувала негласна розбіжність можливостей. У людей із сільської глибинки, які працювали в той час в колгоспах і радгоспах, є у власності ділянка, яка є додатковим доходом. Таким чином селянам пощастило трохи більше, ніж городянам. Сільські жителі мають можливість вести приватне господарство або здавати свою частку землі в оренду, при цьому маючи свій капітал. 

Система Прозорро і продаж земель

В даний час нардепи не виключають можливості продажу сільськогосподарських ділянок за допомогою системи Prozorro.Sale. Вона створить умови продажу землі без корупційних порушень і приверне постійний дохід від галузі для країни і організовує дієве управління такою цінністю як земля.

Ринок землі почне роботу скоро і бажаючі брати в ньому активну участь вже стали до цього готуватися. На майданчику Української універсальної біржі можна зареєструватися в системі торгівлі Prozorro.Sale, і вже після цього можна буде продавати ділянки сільськогосподарського призначення. Для отримання більшої кількості інформації, перейдіть на сайт УУБ https://www.uub.com.ua/rus/prozorro/perspektivni-rinki/zemelni-dilyanki/

За допомогою спеціальних електронних платформ, землі, що належать комунальному муніципалітету або державі можна реалізувати чесно і об’єктивно в Україні. Prozorro.Sale не проводить хабарницьких махінації і тіньових процедур. Працює вона трохи менше 5 років і відкритий продаж забезпечили до держбюджету грошові вливання в обсязі 37,7 млрд. грн. Влада повинна організувати впровадження торгів по землі на Prozorro.Sale.