Особливості оприлюднення інформації про торги на Прозорро

Всі державні та комунальні підприємства, органи місцевого самоврядування, монополісти послуг та інші установи зобов’язані закуповувати товари, роботи та послуги через онлайн систему Прозорро. Електронна платформа державних закупівель ProZorro працює з 2016 року, забезпечує відкритість та прозорість процесів купівлі-продажу. Для участі в торгах потрібно зареєструватися в системі Прозоро чи на одному з авторизованих майданчиків. Партнерським ресурсом Прозорро є Mega Sale, на якому можна пройти реєстрацію, перейшовши за посиланням megasale.com.ua. Тут можна отримати консультацію, інформацію про нові тендери, особливості підготовки документації.

Яким чином оприлюднюється інформація про намір провести тендер на ProZorro

Замовник, який планує провести тендер на відкритій онлайн платформі Прозорро, має можливість безоплатно опублікувати оголошення в системі та на авторизованих партнерських майданчиках.

В оголошенні потрібно надати таку інформацію:

  • Ідентифікаційні дані замовника, юридичну адресу.
  • Опис предмету закупівлі, його код за класифікатором.
  • Початкова ціна лоту.
  • Умови виконання замовлення, дата, місце поставки чи виконання робіт.
  • Умови участі у публічному аукціоні ProZorro та інші дані.

Оголошення про відкриті торги публікуються за 15 або 30 і більше днів до кінцевого строку надання тендерних пропозицій від учасників (в залежності від суми закупівлі). Оголошення про тендер з обмеженою участю потрібно оприлюднити не пізніше, ніж за 30 днів до фінішного строку подання пропозицій учасників. Інформація про намір провести торги на Прозорро по спрощеній процедурі – за 6 і більше днів. Якщо в тендерну документацію вносилися зміни, потрібно проінформувати про це учасників протягом 1 дня з моменту внесення коригування.

При проведенні кваліфікаційного відбору протокол про цю процедуру оприлюднюється протягом 1 дня з моменту затвердження документу. Протокол розгляду пропозицій від учасників також публікується протягом дня. По результатам відкритого аукціону обирається переможець, а замовник приймає рішення про укладання договору з переможцем і оприлюднює своє рішення протягом 1 дня. Укладений договір разом з усіма додатками має бути оприлюднений в онлайн системі Прозорро протягом 3 робочих днів. Звіт про виконання умов укладеного контракту повинен бути опублікований на протязі 20 робочих днів з дня закінчення строку договору чи виконання робіт, або у випадку його розірвання.