Відміна тендеру на Прозорро – причини, процедура

Згідно закону України «Про публічні закупівлі» та інших законодавчих документів, державні та комунальні підприємства зобов’язані купувати товари, техніку, обладнання, замовляти роботи та послуги через онлайн систему Прозорро. Це унікальний та дуже зручний ресурс, на якому щодня проводяться десятки відкритих аукціонів щодо купівлі-продажу різноманітної продукції та послуг. Платформа доступна для приватних підприємців, комерційних структур, які можуть бути постачальниками чи виконавцями робіт.

Знайти інформацію про особливості та переваги електронних торгів можна на сайті  ProZorro та на партнерських ресурсах. Авторизований майданчик-партнер Прозорро – веб-ресурс Mega Sale, про який можна прочитати за посиланням megasale.com.ua. На цьому сайті можна отримати консультацію про підготовку документів та участь у публічних аукціонах, інформацію про нові тендери.

Коли тендер відміняється чи визнається таким, що не відбувся

Електронна платформа державних закупівель Прозорро працює згідно діючого законодавства України та висуває жорсткі умови для всіх учасників торгів. Якщо замовник чи учасники не виконують правила системи чи не відповідають вимогам даного тендеру, то торги можуть бути скасовані.

В яких випадах публічний аукціон на ProZorro відміняється чи визнається таким, що не відбувся:

  • Замовник відміняє проведення тендеру через те, що зникла потреба в придбанні вказаних товарів чи послуг, або в разі скорочення видатків саме на цю продукцію.
  • В підготовчій процедурі, тендерних документах чи інших питання виникли порушення, які неможливо усунути або виникла інша ситуація непереборної сили.

Тендер на Прозорро.Маркет може бути відмінено повністю чи частково. Якщо відміну ініціював замовник, він зобов’язаний оприлюднити цю інформацію в електронній систему Прозорро протягом 1 робочого дня.

В яких випадках система ProZorro автоматично відміняє тендер:

  • Подання менше 2 пропозицій від учасників на відкритих електронних торгах.
  • Подання менше 3 заявок на участь у конкурентному діалогу.
  • Подання менше 3 тендерних пропозицій на публічний аукціон для укладання рамкової угоди.
  • Подання менше 4 пропозицій на перший етап для кваліфікаційного відбору.

Якщо відміна була зроблена автоматично, то оприлюднення інформації про таке рішення також здійснюється в автоматичному режимі. Онлайн система Прозорро також може автоматично відмінити тендер повністю або частково (за лотом).