Надання державного майна в оренду через систему Прозорро

На початку 2020 року в Україні набув чинності закон, згідно з яким оренда комунального та державного майна тепер можлива виключно через систему ProZorro.Sale. А це означає, що епоха сумнівних угод та зловживань залишилася в минулому. Законом передбачено, що продаж державного майна на надання його в оренду повинно проводитись через публічні електронні аукціони, в яких всім потенційним орендарям надаються рівні умови.

Що це дає бізнесу

Відповідно до змін у законодавстві, тепер можна орендувати не тільки державне, а й муніципальне майно. Останнє становить навіть більшу частину з того, що представлено на аукціоні. Згідно з останніми правками, продовження старих орендних договорів можливо також тільки в умовах електронних торгів.

Такі зміни є досить суттєвими для бізнесу, оскільки нові правила дозволяють уникнути витрат на великі покупки, а більше вкладатися в розвиток. Такі нововведення дають шанс малому та середньому бізнесу України отримати, скажімо, приміщення під виробництво або офіс без викупу державного або муніципального майна на торгах, а шляхом оренди через аукціон (тендер).

Простежити за ходом торгів по оренді майна у держави на платформі Прозорро можуть всі бажаючі, включаючи громадськість та ЗМІ. Така відкритість дозволяє виключити будь-які корупційні та тіньові схеми. За такою схемою можна не тільки орендувати майно, але й закупати сировину, наприклад, ліс-кругляк. Докладніше за посиланням: https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/kupiti-lis-kruglyak-u-kievi-na-majdanchiku-uub.

Як орендувати державне майно через аукціон

Відповідно до діючого законодавства, для того, щоб державне або муніципальне майно було зареєстровано в єдиній електронній торговій системі та виставлено на торги, потенційному орендодавцю треба правильно сформувати заявку. Як показала практика останніх місяців, багато лотів через порушення правил подачі даних були зняті з торгів. 

Щоб такого не траплялося учасникам, які зареєструвалися на акредитованому майданчику, рекомендується звернутись до служби підтримки сайту за роз’ясненнями по незрозумілим питанням.

Для того, щоб брати участь в аукціоні, достатньо зареєструватися на акредитованому майданчику. Функціонал дозволяє швидко знаходити об’єкт, який цікавить, з огляду на його тип і вартість. Географія доступних для продажу та оренди об’єктів муніципального та державного майна – вся Україна.