Допорогові та надпорогові закупки

На сьогоднішній день в системі Прозорро мають місце 2 типу закупівель: допорогових і надпорогові.

До надпорогових закупівель зараховані ті, де ціна об’єкта закупівлі товару або послуги дорівнює або більше 200 тисяч гривень, а робіт — 1,5 мільйони гривень. Для замовників, які зайняті в діяльності в конкретних галузях господарювання, – при порядку, якщо цінник об’єкта закупівлі товару або послуги дорівнює або більше 1 мільйони гривень, а послуг – 5 мільйонів гривень. 

Текст подібних закупівель знаходиться у веденні Закону України «Про державні закупівлі». Інститутом оскарження виступає Український Антимонопольний комітет, чиє рішення є неодмінною для учасників торгів.

Для допорогових закупівель цінник замовлення стартує від 3 тисяч гривень. Ознайомимося з діями щодо оскарження допорогових і надпорогових закупівель детальніше.

Правила здійснення допорогових закупівель

Допорогових закупівля охоплює наступні ступені:

  • оприлюднення закупівлі;
  • термін уточнень;
  • напрямок пропозицій;
  • торг;
  • рівень підготовленості;
  • виявлення переможця і закінчення закупівлі.

Оголошено Закупівлі

В момент оголошення закупівлі замовник публікує в системі відомості про об’єкт, передбачувану ціну закупівлі, вимоги договору, правила і умови здійснення закупівлі, час направлення пропозицій і вимоги до учасника разом з іншими відомостями, які, згідно з його точки зору, є потрібними для здійснення закупівлі. Відомості, зазначені в оголошенні закупівлі, повинні збігатися з відомостями, які вказані в закріплених офіційних паперах (при наявності). У ситуації невідповідності основними вважаються відомості, зазначені замовником в момент оголошення закупівлі.

Замовникам заборонено інформувати потенційних учасників, яку з авторизованих цифрових платформ вони планують використовувати в цілях подання пропозицій.

Файли, які прикріплюються в момент оголошення Закупівлі та з заявками учасників повинні бути з розширенням .doc, .docx, .ppt, .pptx, .pdf, .jpeg, .png або розширенням програм, які виконують архівування даних. Не можна обмежити перегляд даних файлів методом використання паролів або в будь-яким іншим способом. Не можна додавати документацію, яка не відноситься до закупівлі.

Передмова до торгів

Перший етап конкурсу з боку замовника-подання оголошення про проведення аукціону державного типу. Реклама традиційно публікується на електронних платформах, в автоматизованій прозорій системі. Він містить інформацію про людей, які будуть учасниками торгів, перелік важливих документів, які запитуються з обох сторін.

Оголошення містить:

  1. Перш за все, це дані щодо товару чи послуги. Наприклад, ті, хто володіє технічними, кількісними або хорошими порівняннями.
  2. Вимоги до всіх учасників, зареєстрованих у програмі, той, хто бере участь у тендері.
  3. Критерії та методи оцінки різних видів пропозицій.

Дискваліфікація учасника у разі порушення правил системи Prozorro

Документація має бути справжньою, і вам слід звернути на це увагу в першу чергу. Вони швидко розпізнають підробку і назавжди будуть заборонені до участі в аукціонах, і навіть можуть понести відповідальність за те, що вони зробили, і домовляться про перевірку. Варто прочитати правила користування системою Prozorro, а не порушувати правила, щоб не бути дискваліфікованим учасником.

Все, що робиться на державному рівні в країні, стало набагато серйозніше, а отже, потрібно бути обережним, оскільки Україна керується європейським стандартом. На самому початку і безпосередньо перед продажем має бути кожен пакет документів. Значне подання самої заявки на участь в аукціоні.

Далі слід звернути увагу на 2-й етап – реєстрацію заявки. У цьому випадку важливо знайти саме акредитований сайт, що працює в системі Prozorro. Такий момент буде ключовим, адже це одна з основних умов участі. Якщо ви будете слідувати всім правилам, то не варто турбуватися про те, що вас можуть дискваліфікувати як учасника торгів. На УУБ https://sale.uub.com.ua/ru/news/prodazh-promyslovoqi-derevyny-v-elektronnij-systemi-prozorro-sale ви можете прочитати велику кількість корисної інформації.

Як можна купити деревину?

Для цього вам потрібно зареєструватися на сайті та здійснити ряд зазначених дій для реєстрації особистого кабінету. Купівля необробленої деревини нічим не відрізняється від інших напрямків аукціону на цьому сайті. Користувачі також зобов’язані брати участь у продажу через індивідуальний обліковий запис. Усі аукціони проводяться в певній формі, і на це можна звернути увагу перед поданням угоди і не турбуватися про те, що необхідно внести гарантійні та реєстраційні депозити.

Підрядник може запропонувати найменшу, тобто стартову ціну, а згодом вам потрібно підвищити тарифи. Коли хтось може запропонувати набагато більше, він виграє.

Переможця можна визначити, а стартову ціну не зменшити. Бувають випадки, коли немає переможця, тоді існує можливість проведення повторного аукціону до того моменту, коли немає клієнта, але в таких випадках початкова ціна буде зменшена.