COVID-19 як тест на конкурентоспроможність нафтових компаній

Пандемія змінила тенденції на світовому ринку нафти та нафтопереробних продуктів.В результаті ситуація на ринкувпливає на функціонування всіх суб’єктів господарювання і може призвести до перестановок ролей окремих гравців та до змін у способі контрактування сировини. Додатковою проблемою є невизначеність щодо розвитку світової економіки. Це обертається швидкими змінами прогнозів.

Одним із наслідків обвалу попиту та цін на нафту стане падіння прибутку та навіть збитки для виробників.  За минулий рік 70 великих компаній на світовому ринку нафтопродуктів банкрутували. 

На думку експертів Української енергетичної біржі, найближчим часом слід очікувати падіння цін на нафту, що, ймовірно, призведе до скорочення інвестицій та коригування планів нафтових компаній.  Зменшення капітальних витрат вплине на майбутні обсяги виробництва, а отже бізнесу потрібен буде надійний партнер, який допоможе спрогнозувати ціни та, відповідно, зберегти кошти.

Дешева нафта: прибуток чи збиток

Криза на світовому нафтовому ринку найбільше постраждає від економік, які сильно залежать від доходів від нафтового сектору. Через низькі ціни на сировину в 2020 році очікується дефіцит у фінансах багатьох держав.

На сучасному етапі важко оцінити, як ситуація на ринку нафти вплине на глобальну кліматичну політику. З одного боку, за слабких фінансових стимулів (дешева нафта) та обмежених ресурсів для підтримки трансформації буде важко підтримувати швидкі темпи переходу на інші джерела енергії.Через відносне зростання цін на інші види палива буде важче (принаймні тимчасово) переконати громадян купувати електромобілі, які в експлуатації дорожчі. Низькі ціни на нафту та нафтопродукти підвищують конкурентоспроможність виробників пластмас. Як наслідок, невідомо, якими темпами буде здійснена трансформація ринків та якою буде їх остаточна форма.

Переваги УЕБ

Українська енергетична біржа www.ueex.com.ua/rus/auctions/gas-cost-calculator/ — стратегічно важливий партнер на ринку енергоресурсів. Ми допомагаємо бізнесу надійно втримуватися на ринку, використовуючи актуальну інформацію та прогнози цін на ринку енергоресурсів. Ми гарантуємо:

  • професійний підхід;
  • досвід роботи;
  • кваліфіковану консультацію;
  • найкращі рекомендації.