Біржові котирування на природний газ: середній і довгостроковий ринки

Основним напрямком нашої роботи довгий час продовжує залишатися складання національних показників обмінного курсу енергоресурсів, підтримання рівня ліквідності і застосовності функціоналу обмінного курсу, що дозволяє нам долати корупційні схеми і неконтрольоване зростання цін на паливо. Ресурс. В даний час ТБ «Українська енергетична біржа» www.ueex.com.ua/auctions/gas-cost-calculator/ є єдиним інформаційним ресурсом за ринковою ціною на газ.

Найвищою оцінкою об’єктивності і відкритості ціноутворення можна назвати публічне визнання аналітичних агентств на кшталт Thomson Reuters і Bloomberg за рахунок публікації в своїх публікаціях цитат, наданих УЕБ.

Формування вартості газу, що поставляється в Україну на міжнародному ринку, залежить від курсу УЕБ ТБ по відношенню до заданого показника середньомісячних цінових показників.

Вартість кубометра проданого населенню газу залежить від показників місячної ринкової вартості або в межах гарантованої вартості, а також від залежності від тарифів на транспортування газу і від додаткової вартості компаній-постачальників.

Методика формування витрат та інші способи доведення ціни на газ до ТБ «Українська енергетична біржа» представлені в комплекті документів.

Середньомісячна ціна на газ розраховується шляхом ділення суми цінових угод, укладених на Українській енергетичній біржі, включаючи ПДВ, з двостороннього продажу цього ТЕПЛОРЕСУРСУ на загальну кількість продажів і покупок цього ТЕПЛОРЕСУРСУ відповідно до остаточних показників своп контракти на весь період його продажу.

Як рахується

Вартість газу = ((на станції зберігання (Євро / МВтч) + середня швидкість доставки магістральними трубопроводами в Європі (3 євро / МВтч)) * 10,62 (перетворення коефіцієнта МВтч в кубічні метри)) * Ставка НБУ в євро на дату + (4,45 (тариф для точки входу в ГТС України) * 1,45 (числовий множник для обсягів замовлення за добу заздалегідь) * Ставка від НБУ в доларах на сьогоднішній день) + ПДВ.

Ціна на природний газ змінилася за останні півроку, а мінімальна ціна ресурсу склала 4400,45 грн / тис. Куб.м. (без ПДВ)до 5 911,43 грн / тис. куб. м. (з PDF).

Зрозуміло, що вартість природного газу необхідно контролювати, але Українська енергетична біржа має додаткові доходи від джерел крім природного газу, які всі забезпечують захист від різких коливань вартості природного газу.