Конкурсні торги – це одна з форм, що активно використовується в ситуаціях, коли є потреба в реалізації державного, комунального або ж комерційного майна. Основна особливість саме конкурсної форми торгів полягає в тому, що в аукціону може брати участь велика кількість учасників і все це буде відбуватись з гарантуванням реальної конкуренції.
Важливо зазначити, що такі аукціони проходять під контролем системи ПроЗорро і ця вимога є обов’язковою. Саме тому, потрібно відразу ж обрати акредитований електронний майданчик. ТБ “українська енергетична біржа” – це один з прикладів тих платформ, які можна вдало використовувати для того, щоб брати участь в таких торгах.
Ви навіть можете перейти за посиланням https://sale.ueex.com.ua/news/yak-provodyatqsya-torgy-na-zemlyu-na-majdanchyku-prozoro-prodazhi та відразу переглянути перелік оголошень, які зараз знаходяться у вільному доступі. Відповідно, кожен бажаючий може ознайомитися з вимогами для участі та навіть надіслати свою цінову пропозицію.
Одна з причин, чому велика кількість користувачів отримують відмову і навіть не можуть стати учасниками подібної процедури – це неправильно оформлена тендерна документація. Тому, користувачам рекомендується приділяти більшу увагу саме підготовці документів.
Схожа ситуація і з організаторами конкурсних торгів, які також зобов’язані надати повний пакет тендерної документації, що буде активно переглядатися потенційними учасниками.
Перш за все, мова йде про виконання наступних вимог:
- Публікація детальної інструкції, в які детально описано, як повинні виглядати пропозиції користувачів для участі в конкурсних торгах;
- Перелік кваліфікаційних критеріїв – важливо, щоб цей список відповідав 16 статті закону України, в якому йдеться мова про те, як саме повинні виглядати заявки учасників;
- Надання інформації про лот – сюди можна віднести дані про кількість, характеристики, технічні особливості, стан, специфікацію майна, що виставляється на лот. В залежності від того, про яке саме майно йде мова, ці вимоги можуть вагомо відрізнятися;
- Географічне положення – мова йде про те, де саме потребується виконання робіт або ж надання певних послуг;
- Проект договору – це документ, який повинен приблизно відображати те яким буде договір між сторонами;
- Терміни для поставки товарів, надання послуг або ж виконання робіт – це ще одна важлива умова, учасник повинен спочатку розуміти, за який проміжок часу потрібно буде виконувати взяте замовлення і орієнтуватись на запропоновані строки.
Повний список вимог до організатора, який готує оголошення про проведення конкурсних торгів є значно ширшим. Насправді, сама процедура відкритих торгів є найбільш простою прозоро та зрозумілою. Не дивлячись на це, організатор та потенційний постачальник повинні підходити до участі в таких торгах не менш відповідально ніж в більш важких процедурах.
Коли торги арештованим майно можуть не відбутися
Публікація оголошення про запуск аукціону з реалізації арештованого майна – це етап, коли в потенційних учасників є певний проміжок часу для того, щоб вивчити всі вимоги та підготувати свої цінові пропозиції.
Не дивлячись на те, що оголошення може бути опубліковано, сам аукціон часто може навіть не розпочатися і є декілька основних причин, які можуть до цього призвести:
- Оскарження від власника майна – мова йде про боржника, який до конфіскації використовував це майно. В разі, якщо він звернеться до суду і зможе надати докази незаконності проведення конфіскації, аукціон з продажу такого майна може бути тимчасово призупинено;
- Невідповідність вимог до оголошення – часто, користувачі знаходяться в самому оголошенні помилки та невідповідність вимогам. Як результат, такі лоти тимчасово видаляються або проходять стадію корегування;
- Відсутність достатньої кількості заявок – ще один приклад, коли процедура може не розпочатися полягає в недостатній зацікавленості учасників. Якщо не було подано хоча б 2-х заявок на участь в аукціоні, він не зможе розпочатися.
Ці причини є основними і саме вони часто призводять до того, що торги СЕТАМ все ж не відбуваються.
Причини популярності земельних торгів
Зріст попиту на лоти з продажу та оренди земельних ділянок прийшовся на 2021-й рік, коли було запущено відкритий ринок землі.
Можливість придбати сільськогосподарські земельні ділянки з паями за невеликі кошти – це основний фактор, який підвищив зацікавленість користувачів в тому, щоб брати участь в таких торгах.
Ще однією вагомою причиною зросту попиту є прозорість та відкритість самої процедури, що дозволяє купувати земельну ділянку на законних підставах й зробити це в короткий проміжок часу.