Проведення електронних торгів на Українській універсальній біржі

На Українській універсальній біржі (УУБ) наразі зібрані всі актуальні лоти щодо продажу держмайна в Україні, а також майна, що належить комунальним установам та органам місцевого самоврядування. Оголошення про торги знаходяться у відкритому доступі для усіх потенційних покупців та звичайних спостерігачів. Дані оновлюються в режимі реального часу, тому інформація є завжди актуальною. Ознайомитися в повним переліком існуючих на даний час аукціонів можна за посиланням sale.uub.com.ua.

Як проводяться торги

Незалежно від того, який торгівельний майданчик був обраний для реєстрації в системі Прозорро.Продажі, проведення торгів буде однаковим для всіх. Перший етап – це вибір торгівельної платформи. Її потрібно обирати, опираючись на зручність користування сайтом та оперативність роботи менеджерів, що консультують користувачів. Після того, як майданчик буде обраний, необхідно створити на ньому особистий кабінет. Для цього потрібно зареєструватися. Процедура реєстрації займе всього лише декілька хвилин.

Далі можна буде переглянути актуальні лоти, щоб знайти найцікавіший. Для більш простого пошуку на сайті торгівельного майданчику передбачений спеціальний фільтр, куди можна ввести потрібні параметри пошуку. Якщо у вас виникнуть труднощі на цьому етапі, то ви можете звернутися за допомогою до менеджерів торгівельної платформи, які знайдуть вам необхідний лот.

Якщо ж цікавого лоту поки що немає, користувач може замовити безкоштовну розсилку, завдяки якій він регулярно отримуватиме свіжу інформацію щодо нових лотів, які вдовольняють умовам пошуку. Якщо потрібний лот знайдено, то тепер необхідно уважно ознайомитися з його описом. Зазвичай продавці детально описують майно та надають фотографії. Якщо вас все влаштовує, то ви можете подати заявку на участь в торгах. Але для цього спочатку потрібно буде сплатити гарантійний внесок, розмір якого може становити до 10% від початкової ціни лоту.

Зверніть особливу увагу на час проведення аукціону, щоб його не пропустити. Якщо ви не станете переможцем, то гарантійний внесок буде повернений. У випадку, якщо переможцем торгів станете саме ви, вам буде надіслане відповідне повідомлення, в якому буде міститися детальна інформація про лот та умови його придбання (повна вартість з урахуванням гарантійного внеску та термін сплати). Внести кошти необхідно вчасно, так як на будь-які операції в системі Прозорро відведений відповідний час. Після підписання електронного договору купівлі-продажу ви станете повноцінним володарем лоту.

На електронних аукціонах можна придбати будь-яке держмайно, в тому числі і сільськогосподарську продукцію. Більш детально про це ви можете дізнатися тут https://sale.uub.com.ua/filter/reserves-of-the-agrarian-fund. Аукціони аграрного фонду України проводяться саме через Прозорро, так як ця система забезпечує сприятливі умови для швидкого продажу продукції на чесних та прозорих умовах.